Revoluční systém Disc – Blade byl vyvinut a patentován firmou GreenMech a nyní je standardem u všech modelů.

Systém Disc – Blade je díky své technické konstrukcí tišší než ostatní profesionální štěpkovače, které jsou na trhu. V případě používání kotoučového ostří, pracuje pouze 1/3 obvodu, jak je patrno z obrázku. Jakmile dojde k otupení ostří, jednoduchým pootočením nastavíte nůž do následující pozice. Tak Vám tento unikátní systém dovoluje využít tří poloh než je nutné nůž poprvé nabrousit.

Po uvolnění šroubu lze otáčet ostřím v každém směru. Pokud dojde k poškození ostří způsobeného vniknutím kontaminovaného materiálu např. kamenů, hřebíků, atd. můžete poškozenou část jednoduše nastavit tak, aby byla mimo řeznou oblast.

Běžné rovné ostří je více náchylné k poškození a bude potřeba jej častěji vyměňovat. Po nabroušení a opětovném nasazení je nutné u rovného ostří seřídit vzdálenost mezi ostřím a protinožem. U kotoučového ostří to však nutné není, protože se brousí zezadu a přední část zůstává zachována.

Díky náhradní sadě nožů, tak jednoduše budete mít o 600% větší životnost nože. S jednou sadou nožů jste schopni pracovat 150 – 170 hodin než je nutné nůž nabrousit. Průměrná životnost nože by se měla blížit hranici 1200 hodin.

Rovné ostří je nutné brousit po 23 – 50 hodinách a po 200 hodinách vyměnit.

Jednoduchým srovnáním zjistíte, že systém Disc – Blade šetří nejenom čas, ale i peníze.

Výhody systému Disc - Blade:

– Snížení nákladných odstávek
– Menší náchylnost k poškození
– Snížená úroveň hluku
– Úspora nákladů